REKLAMA
Znaleziono 4740 wyników
Dobiegają końca prace na budowie nowego dworca Olsztyn Główny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiegają końca prace na budowie nowego dworca Olsztyn Główny [FILMY]
Dobiegają końca prace na budowie na budowie nowego dworca Olsztyn Główny. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstaje w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny prawie gotowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny prawie gotowy [FILMY]
Dobiegają końca prace na budowie na budowie nowego dworca Olsztyn Główny. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstaje w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrza
Budowa ok. 6-kilometrowego odcinka torów oraz modernizacja istniejącego ok. 3-kilometrowego torowiska, przebudowa i budowa obiektów infrastruktury kolejowej, budowa wiaduktów, dwóch łącznic i przystanków kolejowych. To najważniejsze prace, jakie konieczne są do wykonania, aby odbudować połączenie kolejowe z Bytomia do Rudy Śląskiej Chebzia i Zabrza. Ten jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych związanych z rozwojem kolei w Bytomiu realizowany jest przez PKP PLK i Miasto Bytom, które pozyskało na realizację tego projektu środki z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w kwocie 600 tys. zł.
W Polsce powstanie specjalna droga na wypadek wojnyartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie specjalna droga na wypadek wojny
W Polsce planowana jest budowa strategicznej drogi ekspresowej Via Pomerania, której celem będzie zapewnienie sprawnego przemieszczania się sił zbrojnych w sytuacjach kryzysowych, np. na wypadek wojny. Projekt zakłada możliwość szybkiego transportu znacznej liczby wojsk, szacowanej na około 100 tysięcy żołnierzy w krótkim czasie. Znane są wstępne założenia dotyczące harmonogramu realizacji tej wielkiej i strategicznej dla Polski inwestycji drogowej.
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcą
Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią znalazła się w krytycznym punkcie. PKP PLK nie wyklucza zerwania umowy z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów (PBDiM), które od miesięcy nie prowadzi prac. Wykonawca odpowiada, że jest gotów natychmiast wrócić na plac budowy — o ile inwestor zapewni finansowanie. Obie strony podkreślają, że do ukończenia inwestycji potrzeba 14 miesięcy, ale koszty wzrosły już o 60%.
Pod Rzeszowem trwa budowa najdłuższego tunelu drogowego w Polsce Wschodniej. Powstaje w ciągu S19 Via Carpatia [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Rzeszowem trwa budowa najdłuższego tunelu drogowego w Polsce Wschodniej. Powstaje w ciągu S19 Via Carpatia [FILMY]
W województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski, trwa budowa odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Rzeszów Południe - Babica, na której powstaje tunel drążony przez maszynę TBM „Karpatka”.
W Katowice Airport zakończył się drugi etap budowy parkingu P4artykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport zakończył się drugi etap budowy parkingu P4
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – oddało do użytku kolejną inwestycję realizowaną w ramach programu rozwoju infrastruktury na lata 2024–2032. Zakończył się drugi etap budowy parkingu terenowego „P4”, zlokalizowanego w południowo-wschodniej części lotniska. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniósł 11 mln zł.
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Już wkrótce rozpocznie się przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Olkuszu, w województwie małopolskim. Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą i niebawem przekażą mu plac budowy. Rewitalizację przejdzie nie tylko elewacja budynku i jego wnętrze, ale także otoczenie dworca.
Nowe tereny inwestycyjne przy lotnisku gotowe. Gliwice otwierają park dla biznesuartykuł
Pokaż artykuł
Nowe tereny inwestycyjne przy lotnisku gotowe. Gliwice otwierają park dla biznesu
Ponad 73 mln zł wartości inwestycji, 22 hektary przygotowanych terenów i 23 sprzedane działki jeszcze przed oficjalnym otwarciem. W Gliwicach zakończył się jeden z największych projektów gospodarczych ostatnich lat – budowa nowych obszarów inwestycyjnych w ramach Gliwickiego Parku Techniki, Technologii i Edukacji Lotniczej (GPTTEL).
We Wrocławiu powstanie Inkubator przedsiębiorczości "Hubska 7"artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie Inkubator przedsiębiorczości "Hubska 7"
W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy inkubator przedsiębiorczości. To najnowsza inwestycja Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG). Obiekt powstanie w pobliżu Dworca Głównego, przy ulicy Hubskiej 7 i obejmie kompleksową przebudowę i modernizację zabytkowej przedwojennej kamienicy (jednej z nielicznych ocalałych z II WŚ obiektów przy tej ulicy oraz budowę nowego obiektu biurowo-usługowego, stanowiącego jego funkcjonalne i przestrzenne uzupełnienie.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
[Polska] Nawet 8 proc. na inwestycji w mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nawet 8 proc. na inwestycji w mieszkania
Z informacji uzyskanych przez portal nieruchomości Dompress.pl od przedstawicieli firm deweloperskic...
[Warszawa] Czy Praga stanie się częścią kulturalnego i biznesowego centrum Warszawy?artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Czy Praga stanie się częścią kulturalnego i biznesowego centrum Warszawy?
W ciągu najbliższych lat będziemy świadkami metamorfozy warszawskiej Pragi.   Druga linia met...
[Polska] Jakie mieszkanie wybrać z dopłatą? Nowe, czy używane?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Jakie mieszkanie wybrać z dopłatą? Nowe, czy używane?
Wkrótce o państwową dopłatę do kredytu będą mogły ubiegać się także osoby nabywające mieszkania używ...
Miliard złotych unijnego dofinansowania dla PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
Miliard złotych unijnego dofinansowania dla PKP Intercity
Dzięki podpisanym aneksom do umów o dofinansowanie kolejowa spółka otrzyma z Unii Europejskiej łącznie miliard złotych.
Trwają prace na budowie odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace na budowie odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 69% (stan na 25 kwietnia). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 71% (stan na 12 maja). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 71% (stan na 1 czerwca). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
W Kobyłce pod Warszawą, w okolicach ul. Orszagha i ul. Granicznej zostanie wybudowany nowy wiadukt kolejowy artykuł
Pokaż artykuł
W Kobyłce pod Warszawą, w okolicach ul. Orszagha i ul. Granicznej zostanie wybudowany nowy wiadukt kolejowy
Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w Kobyłce zapewni bezpieczny i sprawny ruch kolejowy oraz drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą o wartości 46 mln zł na realizację prac budowlanych. To kolejny z dwunastu obiektów i drugi w Kobyłce powstający na mazowieckim odcinku Rail Baltica. Inwestycje są współfinansowane ze środków instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Rynek nieruchomości pod podwójną presją. Konsumenci obawiają się wzrostu cen i ograniczenia programu Bezpieczny Kredyt 2%artykuł
Pokaż artykuł
Rynek nieruchomości pod podwójną presją. Konsumenci obawiają się wzrostu cen i ograniczenia programu Bezpieczny Kredyt 2%
Osoby planujące zakup nieruchomości pod koniec roku 2023 znajdują się pod podwójną presją – z jednej strony czują, że od nowego roku wzrosną ceny mieszkań, więc szybko decydują się na zakupy bądź rezerwacje. Z drugiej niepewna jest przyszłość programu Bezpieczny Kredyt 2%, więc podejmowane decyzje w tym zakresie również obciążone są presją czasu.
REKLAMA